Proč dřevostavbu?

VYNIKAJÍCÍ TEPELNÉ A IZOLAČNÍ VLASTNOSTI

Dřevostavby mají nesrovnatelně lepší tepelné a izolační vlastnosti oproti zděným stavbám. Roční spotřeby energií u zděných domů jsou obvykle 3x vyšší než u dřevostaveb.

DŮM ZA CENU BYTU

Odvážné, přesto pravdivé tvrzení. Cenová dostupnost nízkoenergetických dřevostaveb je dána použitím dřeva jako hlavního stavebního materiálu. Dřevostavba je průměrně o 20% levnější, než stavba zděného domu. Tato skutečnost je logicky vysvětlena rychlostí výstavby.


RYCHLÁ VÝSTAVBA

Do domu se lze plnohodnotně nastěhovat zhruba po čtyřech měsících od zahájení výstavby. Dřevostavba je suchý proces výstavby, ten umožňuje stavět domy po celý rok bez ohledu na klimatické podmínky.

DLOUHÁ ŽIVOTNOST

Důkazem dlouhé životnosti dřevostaveb je nejstarší, dosud fungující dřevostavba, která byla postavena před 600 lety. Fyzická životnost moderních dřevostaveb, tedy doba, po kterou stavba a její nosná část při běžné údržbě bude fungovat, je minimálně 100 -150 let.


VÍCE VNITŘNÍHO PROSTORU

Protože mají dřevostavby menší tloušťku stěn, v dvoupodlažním domě o rozměrech 10 x 10 m je zhruba o 10 m2 více užitkové plochy než v domě o stejném rozměru stavěným klasickým zděným způsobem. Tedy jeden menší pokoj navíc.